FAQ

?

Хто такі Ангели Школи і навіщо вони потрібні?

Здатність критично і творчо мислити, розуміти cучасний світ, знаходити і реалізовувати свою мету, вміння вчитися традиційно і онлайн, діяти індивідуально і працювати в команді, бути грамотними в технологічному, цифровому, громдянському і глобальному розумінні. Все це навички, які необхідні сучасним людям, але які не можна отримати в теперішній українській школі. Людей, які мають ці знання і вміння та готові передавати їх дітям і вчителям, ми називаємо “Ангели Школи” (School Angels). Це успішні та прогресивні люди, які усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє країни й хочуть, щоб шкільна освіта в Україні стала справді сучасною.

?

До кого приходять Ангели Школи? Які формати уроків?

Ангели Школи приходять до учнів, вчителів, батьків та проводять тематичні лекції, семінари і тренінги. Дискусії стосуються таких актуальних тем: від цифрової грамотності до мистецтва, від навичок успішної особистості до високої науки. Кожен з Ангелів готовий поділитися своїми історіями успіху, дати корисні поради і надихнути учнів на нові звершення. Також вони розповідають і про свої помилки, адже без них не буває справжніх відкриттів. Наша команда вважає, що школа має надихати кожного учня. Адже, школа – це місце, яке має надихати кожного учня.

?

Наша команда

Автор ініціативи – Олег Дерев’янко, освітній і культурний діяч, засновник Інституту самореалізації та екс-заступник міністра освіти і науки України. В ініціативі працює на волонтерських засадах. Фб сторінка https://www.facebook.com/oleg.derevianko Координатор ініціативи – Анна Сушко, спеціаліст з маркетингу та управління проектами. Фб сторінка https://www.facebook.com/ann.sywko

?

Чому ми створили онлайн платформу?

Два перших місяці розвитку ініціативи продемонстрували великий попит серед шкіл на зустрічі з успішними людьми, експертами і лідерами думки, і готовність таких людей відвідувати школи. З іншого боку, за ці перші 2 місяці ми не встигли організувати десятки зустрічей, адже кількість запитів набагато перевищувала можливості їх координувати “в ручному режимі”, а з розвитком ініціативи цей попит лише зростатиме. Тому ми створили безкоштовний онлайн-сервіс, який допомагає школам і Ангелам Школи швидко і зручно знаходити одне одного і організовувати зустрічі. Створення такого сервісу і його розвиток потребувало фінансових та людських ресурсів і в цьому нам допомогла краудфандингова платформа GoFundEd. Створення онлайн-платформи від початку було складовою проекту School Angels. Але нам було важливо дізнатись, чи справді є запит як на саму ідею ініціативи, так і на онлайн-платформу, як інструмент її реалізації. Тепер, переконавшись, що запит є, і він є великим, ми можемо сказати з впевненістю, що вона потрібна дітям, батькам, вчителям, школам і всьому суспільству, і вона дозволить швидко масштабувати ініціативу School Angels на всю країну. Реєструйтесь та долучайтесь до руху Ангели Школи у Вашому місті!

?

Наші результати роботи

Ми провели десятки зустрічей з потенційними Ангелами Школи, представниками шкіл та експертами в освітній сфері. В квітні 2016 року ми презентували ідею на (не)конференції EdCamp Ukraine. Отримали цінні відгуки, які допомогли нам краще зрозуміти, в який спосіб School Angels мають допомагати школам. До ініціативи вже долучилися більше 300 професіоналів, які готові стати Ангелами Школи. Сотні шкіл з усієї країни вже зареєструвалися та запрошують до себе експертів. Лише за перших 2 місяці діяльності ініціативи з “ручною” організацією візитів в квітні і травні 2016 року Ангели Школи відвідали більше 30 шкіл. За допомогою краудфандингу нам вдалось зібрати необхідну суму для створення онлайн платформи. Всі деталі по краудфандингу тут https://gofunded.org/campaigns/school_angels/

?

Наші плани

Найближчим часом ми плануємо продовжувати організовувати різноманітні заходи для учнів, батьків та вчителів по всій країні. Окремим напрямом нашої діяльності буде виробництво онлайн-курсів від найкращих учителів з України та світу. Ці курси плануємо розміщувати на українських платформах для онлайн-навчання. Окрім цього, на запит спільнот вчителів-новаторів ми плануємо створити регіональні представництва School Angels в кожній області для кращої організації взаємодії шкіл з Ангелами Школи на місцях. Серед перших міст-представників – Харків та Чернігів. В цих містах спільноти освітян-новаторів вже висловили таке бажання. Ідею School Angels легко масштабувати. Тож, ми зможемо не лише розвинути ініціативу по всій Україні, а й запропонувати безкоштовне використання платформи новаторам освіти, школам і ангелам школи з інших країн. І ми вже отримали інформацію про зацікавленість у співпраці від освітніх діячів з кількох європейських країн. Якщо цей план буде реалізовано, українські школи отримають доступ до Ангелів Школи з усього світу, а School Angels станe глобальною просвітницькою ініціативою.

attentioninfoinfoplayprofileprofilevk